MERCUSYS AC10 - AC1200 Wi-Fi Router

Bezdrátový 2pásmový router Mercusys AC10 s podporou moderního Wi-Fi standardu 802.11ac poskytuje neuvěřitelně vysokou rychlost přenosu dat až 1 200 MB/s, což je 3krát vyšší rychlost než u předchozího standardu 802.11n. Vyberte rychlost 300 MB/s v 2,4GHz pásmu pro surfování po internetu, e-mail a sociální média nebo 867... více
428.93 Kč bez DPH
E-shop 2 ks
519 Kč
Prodejna Ostrava 0 ks
ks
Vyberte si zvýhodněné balení
Množstevní slevy
Využijte chatovací okno a vyžádejte si další informace od prodejce
... zejména k dostupnosti zboží, pokud není ihned skladem
Kód: AC10
EAN: 6935364088040
Záruka: 35 měsíců
Výrobce: TP-LINK
Popis a parametry
Ke stažení

MERCUSYS AC10 - AC1200 Wi-Fi Router

Bezdrátový 2pásmový router Mercusys AC10 s podporou moderního Wi-Fi standardu 802.11ac poskytuje neuvěřitelně vysokou rychlost přenosu dat až 1 200 MB/s, což je 3krát vyšší rychlost než u předchozího standardu 802.11n. Vyberte rychlost 300 MB/s v 2,4GHz pásmu pro surfování po internetu, e-mail a sociální média nebo 867 MB/s v 5GHz pásmu pro úlohy náročné na šířku pásma, jako je streamování v HD kvalitě nebo hraní počítačových her.

Čtyři externí antény se ziskem 5 dBi a s podporou MU-MIMO technologie poskytují uživatelům větší bezdrátové pokrytí v celé vaší domácnosti nebo kanceláři. V kombinaci s Beamformingem dokáže AC10 detekovat umístění vašich připojených zařízení a soustředit sílu bezdrátového signálu směrem k nim, čímž bude vaše připojení stabilnější.

Máte doma malého kujóna, kterému chcete zamezit přístup na nevhodné weby? V nastavení Mercusys AC10 to nebude problém díky Rodičovské kontrole. Můžete si tak nastavit stránky, jež je možné navštívit. Také nastavíte v jakou dobu bude vašemu dítěti dovoleno surfování a jiné aktivity na internetu – stačí jednoduše nastavit večerku. Mercusys AC10 navíc umožní tvorbu separátní sítě pro hosty. Těm totiž poskytnete přístup k internetu, ale zároveň jim zabráníte v připojení k vaší soukromé síti. Právě tohle řešení může pomoci uchránit vaše rodinné soukromí, jelikož dostatečně zabezpečí vaše data před zneužitím.

Nejmodernější bezdrátové technologie
Na internetu se již objevují zdroje dostupné pouze pomocí IPv6, který postupně nahrazuje dosluhující protokol IPv4. Přináší zejména otevřenou konektivitu mezi všemi zařízeními, která s IPv4 kvůli nedostatku adres nebyla možná. Protokol IPv6 hravě zvládne masivní rozšíření adresního prostoru a přidělí všem zařízením jejich vlastní IPv6 adresu. To zaručí vysokorychlostní přenos dat a umožní naplno využívat všech možností internetu.

MU-MIMO 4násobně zvýší kapacitu přípojek, kdy za pomoci prostorových streamů obslouží paralelně několik klientů díky tvarování paprsků (beamformingu) vysílaného signálu. Beamforming sleduje díky soustavě antén umístění bezdrátových zařízení v síti a vždy usměrní WiFi signál přímo na tato zařízení. Tato chytrá distribuce signálu cíleně zesiluje bezdrátový signál a zvyšuje jeho stabilitu.

RangeBoost je exkluzivní technologie Wi-Fi s více anténami pro dosažení širšího rozsahu pokrytí, vyššího výkonu a menšího poklesu připojení. Kombinuje vzájemně propojené antény umístěné uvnitř stroje s jedinečným algoritmem, který neustále prohledává prostředí a vybírá nejlepší dvojici antén pro pokrytí mrtvých míst druhé strany, což vede k nejsilnějšímu možnému signálu. Technologie Beamforming a Rangeboost mají na starosti, aby byla síť silnější a dalekosáhlejší.

IPTV
IGMP Snooping optimalizuje poskytování multimediálního provozu, aby zajistil lepší zážitek ze sítě, zejména pro aplikace jako je IPTV. Tato funkce se dozví, jaké skupiny vícesměrového vysílání jsou potřebné na konkrétních portech. Tím pádem vícesměrové vysílání směřuje pouze tam, kam má. Pokud se k tomuto portu nic nepřipojí, přepne jej sám přepínač. V kaskádovém prostředí se tak výrazně sníží provoz mezi přepínači.

Pokročilé funkce překladu adres (NAT)
Router AC10 s sebou přináší i pokročilé funkce překladu adres (NAT) - Port Forwarding, Port Triggering, UPnP a DMZ.

Port Forwarding, česky přesměrování portů, je metoda směrování portů z jednoho síťového uzlu na druhý. Typickým použitím je umožnění vnějšímu uživateli připojit se na port na soukromé adrese v lokální síti prostřednictvím směrovače, který podporuje technologii překladu síťových adres.

Port Triggering je specializovaná forma port forwardingu. Odchozí spojení na předem určeném portu („trigger port“) způsobí v případě aktivity odchozích portů, že příchozí provoz na specifické příchozí porty je dynamicky přesměrován na hostitele, který započal komunikaci. To umožňuje počítačů poskytovat služby, které obvykle vyžadují veřejnou adresu počítače.

Termín UPnP je odvozen od plug-and-play, což je technologie pro automatickou konfiguraci hardwarových zařízení připojených k počítači. Cílem UPnP sady protokolů je umožnit jednoduché připojení periferních součástí počítače a zjednodušit zavádění sítí v domácnostech i podnicích. UPnP definuje řídicí protokol zařízení postavených na komunikačních standardech.

Application-level gateway (ALG), česky Brána na úrovni aplikace, je součást zabezpečení, která rozšiřuje bránu firewall nebo NAT použitou v rámci počítačové sítě. Umožní připojit filtry pro procházení NAT, aby podporovaly překlad adres a mapování portů pro určité protokoly „řídicích / datových“ vrstev aplikací, jako jsou FTP, BitTorrent, SIP, RTSP, přenos souborů v aplikacích IM a další. Legitimní data aplikace lze tedy předat bezpečnostními kontrolami brány firewall nebo NAT, které by jinak omezily provoz kvůli nesplnění omezených kritérií filtru.

Jméno DMZ je odvozeno z termínu „demilitarizovaná zóna“, což je oblast mezi státy, ve které nejsou povoleny žádné vojenské akce. Toto pojmenování je logické, protože se jedná o bezpečností opatření, fyzickou nebo logickou podsíť, která je z bezpečnostních důvodů oddělena od ostatních zařízení. Jejím účelem je přidání další bezpečnostní vrstvy v lokální síti. To znamená, že případný útočník získá přístup pouze k zařízení, které je v DMZ, ale zbytek lokální sítě je v bezpečí.

Hlavní přednosti
Mercusys AC10 je dual-band router z nové generace s nízkou cenovkou a s podporou Wi-Fi standardů IEEE 802.11ac/b/g/n
Snadná instalace – nastavení probíhá pár minut pomocí intuitivního webového uživatelského rozhraní
Rychlost až 300 Mb/s v 2,4GHz pásmu pro běžné surfování po internetu nebo 867 Mb/s v 5GHz pásmu pro náročné úlohy, jako je streamování v HD kvalitě nebo hraní počítačových her
Rozsáhlé pokrytí – kombinace technologie beamforming a 4 antén s technologií MU-MIMO poskytuje soustředěný příjem vzdáleným zařízením
Podpora protokolu IPv6 pro rozšíření adresního prostoru umožní naplno využívat všech možností internetu
Hladké streamování v HD – router podporuje IGMP Proxy / Snooping, Bridge a Tag VLAN pro optimalizaci streamování IPTV
Rodičovská kontrola zajistí osobní a odpovídající přístup k internetu pro každého člena rodiny – blokace URL, časové limity a filtry obsahu
Guest Network poskytne vašim hostům oddělený přístup při zabezpečení hostitelské sítě, díky čemuž se zamezí narušení vašeho soukromí a zneužití vašich dat
Funkce DMZ přidá další bezpečnostní vrstvy v lokální síti a vytvoří oddělenou fyzickou nebo logickou podsíť – případný útočník získá přístup pouze k zařízení, které je v DMZ
Specifikace
Výrobce: TP-Link
Značka: Mercusys
Model: AC10
Určení: router
Režimy: AP, LAN / WAN router, Wi-Fi router, bridge, repeater
Hardware
CPU: Realtek RTL8197F
Architektura: MIPS 24Kc core
Počet jader a frekvence CPU: 2x 1 GHz
Paměť RAM: 128 MB
Podporované formáty oddílů: NTFS, exFAT, HFS +, FAT32
Paměť FLASH: 32 MB
I-Cache / D-Cache: 64 / 32KB
Anténa: 4x všesměr
ParametryPorovnání
Výrobce (wireless)
Mercusys
Rychlost přenosu Wi-Fi (wireless)
N300+AC867
Pásmo (wireless)
2,4 GHz + 5 GHz dual
Podpora PoE (wireless)
Ne
Typ (modemy)
Není
Rychlost ethernetu (routery)
10/100 Mbit
VPN (routery)
Ne
Wi-Fi (routery)
Ano

MERCUSYS AC10 - AC1200 Wi-Fi Router

Email, na který Vám přijde odpověď
Zadejte kontaktní telefon
Vaše přání, alespoň 3 znaků
Hlídání produktu
Zadejte podmínky a email, na který chcete poslat zprávu při splnění těchto podmínek
Naposledy navštívené