Proč koupit elektrickou motorku jedině s  Li-ion baterií?

Proč koupit elektrickou motorku jedině s  Li-ion baterií?

Většina prodejců stále nabízí elektrické motorky s olověnou nebo gelovou baterií, a to kvůli nižší ceně. Jejich motorka je sice na první pohled výrazně levnější, ale nízká cena se odráží na kvalitě a většinou do 2 let čeká zákazníka koupě nové baterie.

Všechny elektrické skútry ViaGo obsahují již v základní výbavě moderní lithium-iontovou (Li-ion) baterii.

Elektrické motorky s lithium-iontovými (Li-Ion) bateriemi jsou nejlepší volbou pro ty, kdo hledají efektivitu, výkon a ekologickou udržitelnost. Li-Ion baterie představují řadu výhod oproti tradičním olověným bateriím. 

  • 3x delší životnost: Dosahují velkého množství nabíjecích cyklů (cca 1200 vs 400 u olověné baterie), mají tudíž oproti olověným bateriím až 3x delší životnost. Přibližně po 1000 nabíjecích cyklech stále poskytují 80% kapacity. V přepočtu na roky Li-Ion baterie vydrží přibližně pět a více let, olověná pouhé dva roky.

  • Větší dojezd až o 30%: Li-Ion baterie díky mnohem nižšímu vnitřnímu odporu a vyšší účinnosti nabízí delší dojezd na jedno nabití, a to až o 30% oproti olověným bateriím, při stejné jmenovité kapacitě. 

  • Menší hmotnost, lepší výkon: Lithium iontové baterie mají až poloviční hmotnost, než ostatní druhy baterií a díky tomu se s nimi lépe manipuluje. Zároveň nižší hmotnost přispívá ke komfortnější a bezpečnější jízdě.

  • Rychlejší nabíjení: Oproti olověným bateriím se dokáží nabíjet 2x rychleji. Li-Ion baterie se do plné kapacity nabíjí již za pouhých 5-6 hodin.

Přestože pořizovací cena lithium-iontových baterií je vyšší než u jejich olověných protějšků, jejich delší životnost, nižší náklady na údržbu a větší dojezd z nich činí ekonomicky výhodnou investici.

Pokud zvolíte elektro motorky a skútry od ViaGa, myslíte nejen ekologicky, ale i ekonomicky!